Kontakt os
- Xinkaihe Industriel Zone, Chengdong Gade, Wenling Distrikt, Taizhou By, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668
3 i 1 ARC TIG skæreudstyr
Motortype: Steppermotor
Tilstand: Ny
Oprindelsessted: Zhejiang, Kina
Mærkenavn: Spark
Modelnummer:p23 CT-312
Beskrivelse
Hurtige detaljer
| Motortype | Stepmotor |
| Tilstand | Ny |
| Oprindelsessted | Zhejiang, Kina |
| Mærke navn | Gnist |
| Model nummer | p23 CT-312 |
| Spænding | 1ph 230v |
| Nominel effekt | 3,3 kva |
| Dimension (L*B*H) | 38*21*28,5 cm |
| Certificering | RoHS CE GS Emc TUV ISO |
| Garanti | 1 år |
| Eftersalgsservice ydes | Online support, oversøisk tredjepartssupport tilgængelig |
| Nøgle salgsargumenter | Nem at betjene |
| Gældende industrier | Byggevareforretninger, Byggearbejde |
| Vægt | 11,7 kg |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Magtfaktor | 0.93 cos |
| Max ubelastet spænding | 230 v |
| Nuværende rækkevidde | 10-30 A |
| Nominel driftscyklus | 60 procent |
| Skæretykkelse | 8 mm |
| Beskyttelsesgrad | IP21S |
| Type | plasmaskærer 3 i 1 |
| Forsyningsevne | 50000 styk/stykker om måneden |
| Emballage detaljer | Karton |
| Havn | Ningbo, Shanghai |
Funktion og funktioner
1. 3 i 1 svejsemaskine med TIG/CUT/ARC funktion. Avanceret (MOSFET) inverterteknologi
2. Justerbar udgangsstrøm for at tilfredsstille skærekravene til forskellige materialer og tykkelsen af arbejdsplader.
3. NO-touch buestartende skæring, ved hjælp af trykluft for at garantere sikker og pålidelig drift.
4. Let at skære tyk metalplade på en hurtig og økonomisk måde med fremragende skæreydelse.
5. Høj skærehastighed, 2 gange hurtigere end oxy-skæring, smal skæreafstand, glat skæreoverflade, glat forvrængning.
6. Indbygget overophedningsbeskyttelse, overbelastning, overstrøm, over/manglende spændingsbeskyttelse, Trinløs strømjustering, passer til PLASMASKÆRING.
7. Leveres med plasma skærebrænder, jordklemme, hjelm og svejsebørste, kartonkasse.





Populære tags: 3 i 1 bue tig skæreudstyr, Kina 3 i 1 bue tig skæreudstyr producenter, leverandører, fabrik
Du kan også lide
















