Kontakt os
- Xinkaihe Industriel Zone, Chengdong Gade, Wenling Distrikt, Taizhou By, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668
BX1-200C AC svejsemaskine
Type:BX1 200 AC-buesvejser
Buestrøm:80-200 A
Pulsfrekvens: 50/60 HZ
Pilotbuestrøm:80-200 A
Nominel driftscyklus: 10 procent
Beskrivelse
Hurtige detaljer
| Slags | BX1 200 AC buesvejser |
| Buestrøm | 80-200 A |
| Pulsfrekvens | 50/60 HZ |
| Pilotbuestrøm | 80-200 A |
| Nominel driftscyklus | 10 procent |
| Motortype | AC motor |
| Dimensioner | 47*26,5*31,5 cm |
| Brug | Svejsning |
| Spænding | kan tilpasses |
| Effekt (W) | 5.2-9.6 KVA |
| Garanti | 1 år |
| Eftersalgsservice ydes | Online support, oversøisk tredjepartssupport tilgængelig |
| Gældende industrier | Byggevareforretninger, Byggearbejde |
| Indgangsspænding | 230V |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Klasse af isolering | H |
| Forsyningsevne | 50000 styk/stykker om måneden |
| Emballage detaljer | karton |
| Havn | Ningbo havn |
Funktion og funktioner
1. Fremragende svejseydelse, enkeltfaset, fast kabel, termisk beskyttelse. blæserkølet
2. Trinløs justering af strøm ved at dreje håndtaget.
3. Aluminiumsspolet transformer, økonomisk til amatør- og familiebrug og industriarbejde.
4. Leveres komplet med elektrodeholder, jordklemme, hjelm og svejsebørste, æske.
5. Buen er stabil, sprøjtet er mindre, og penetrationen er dyb, hvilket kan sikre svejsekvaliteten
6. Enkel struktur, høj effektivitet, nem at betjene og vedligeholde
7. Egnet 220/380V AC-forsyning, forskellige stik til dit valg
8. Velegnet til stål, kulstoffattigt, mellemkulstof, jern osv.



Populære tags: bx1-200c ac svejsemaskine, Kina bx1-200c ac svejsemaskine producenter, leverandører, fabrik
Du kan også lide












