Kontakt os
- Xinkaihe Industriel Zone, Chengdong Gade, Wenling Distrikt, Taizhou By, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668
Tre PCB MOS MIG svejsemaskine
Materiale/metalforarbejdet: rustfrit stål
Nominel indgangsspænding:230
Trådsmeltetype: Sprayoverførsel
Maks. Belastningseffektkapacitet:7.2
Nominel driftscyklus @40 grader (MIG):60
Beskrivelse
Hurtige detaljer
| Materiale/metalforarbejdet | Rustfrit stål |
| Nominel indgangsspænding | 230 |
| Trådsmeltetype | Spray Transfer |
| Maks. Belastningseffektkapacitet | 7.2 |
| Nominel driftscyklus @40 grader (MIG) | 60 |
| Trådfremføringshastighed | {{0}}.6-1,0 cm |
| Dimensioner | 50*35,5*42 cm |
| Brug | Svejsning |
| Spænding | 1PH/220V 15 procent |
| Certificering | CE, ROHS, GS, EMC, CCC, |
| Garanti | 1 år |
| Eftersalgsservice ydes | Online support, oversøisk tredjepartssupport tilgængelig |
| Gældende industrier | Byggearbejde |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Beskyttelsesgrad | IP21S |
| Type | co2 svejsemaskine pris Indien |
| Vægt | 17,5 kg |
| Effekt (W) | 5.2-5.3 kw |
| Forsyningsevne | 50000 styk/stykker om måneden |
| Emballage detaljer | Karton |
| Havn | Ningbo, Shanghai |
Funktion og funktioner
1. Udstyret med inverter PCB for at have dobbeltfunktioner til ARC og MIG.
2. Udbredt til industriel linje og hjemme, i hvert hjørne kan den nå på grund af bærbar størrelse.
3. Multipliceret ydelse til at håndtere metal eller stål.
4. Indstilling af svejsespænding, svarer nøjagtigt til svejsestrømmen.
5. Ventilatorafkølet med overophedningsbeskyttelse.
6. Let at starte bue, mindre sprøjt.





Populære tags: tre pcb mos mig svejsemaskine, Kina tre pcb mos mig svejsemaskine producenter, leverandører, fabrik
Du kan også lide
Send forespørgsel
















