Kontakt os
- Xinkaihe Industriel Zone, Chengdong Gade, Wenling Distrikt, Taizhou By, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668
Plastbuesvejsemaskine
Type: Udstyr til neddykket lysbuesvejsning
Buestrøm:20-250 A
Pulsfrekvens: 50/60 HZ
Nominel driftscyklus: 60 procent
Motortype: AC
Beskrivelse
Hurtige detaljer
| Slags | Udstyr til neddykket buesvejsning |
| Buestrøm | 20-250 A |
| Pulsfrekvens | 50/60 HZ |
| Nominel driftscyklus | 60 procent |
| Motortype | AC |
| Dimensioner | brugerdefinerede |
| Brug | Svejsning |
| Spænding | kan tilpasses |
| Effekt (W) | 13KVA |
| Certificering | RoHS CE GS Emc TUV ISO |
| Garanti | 1 år |
| Eftersalgsservice ydes | Online support, oversøisk tredjepartssupport tilgængelig |
| Gældende industrier | Byggearbejde |
| Indgangsspænding | 3-380V |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Klasse af isolering | H |
| Produktnavn | 50/60 hz mma 300 svejsemaskine |
| Forsyningsevne | 20000 styk/stykker om måneden |
Funktion og funktioner
1. Plastbuesvejsemaskine har sikkerhedsfunktioner såsom overophedningsbeskyttelse, automatisk slukning og jordingsbeskyttelse for at forhindre ulykker og beskadigelse af udstyret.
2. Med 1,5 plus 1,8m elektrodeholder/klemme - Den holder elektroden (svejsetråden) på plads og tillader strømmen at strømme gennem den for at generere lysbuen.
3. Kontrolpanel - Det giver brugeren mulighed for at justere svejseparametrene såsom spænding, strøm og trådhastighed for at styre svejseprocessen.
4. Bærbarhed - Nogle svejsemaskiner er designet til at være kompakte og bærbare, hvilket gør dem nemme at flytte og bruge forskellige steder.
5. Plastbuesvejsemaskine er meget let med 1 PCB-design, let at bære og let at svejse på nogle høje steder og særlige steder.








Populære tags: plastbuesvejsemaskine, Kina plastbuesvejsemaskineproducenter, leverandører, fabrik
Du kan også lide

















